Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

Starptautiskajai darba aizsardzības dienai veltīta konference

23. aprīlis, 2014

Lai aktualizētu droša darba nozīmi darbinieku ikdienā, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) 28.aprīlī organizē Starptautiskajai darba aizsardzības dienai veltītu konferenci. Tā notiks Arodbiedrību namā, Bruņinieku ielā 29/31, 2.stāva zālē, un sāksies plkst. 11.00.

Konferencē kopā ar kolēģiem no Labklājības ministrijas, Valsts darba inspekcijas, uzņēmumiem un arodbiedrībām pārrunāsim sasniegto šajā jomā valstī, mēģināsim rast risinājumus, kas ir jāizdara, lai samazinātu darbā bojā gājušo skaitu un nelaimes gadījumu skaitu. Konference jau tradicionāli sāksies ar piemiņas brīdi cietušajiem nelaimes gadījumos darbā un darbavietā bojā gājušajiem. Katru gadu Eiropas Savienībā (ES) darbavietās iet bojā ap 160 000 cilvēku. Latvijā pagājušā gadā darbavietās gāja bojā 28 darbinieki, nelaimes gadījumos cieta 1594 cilvēki, smagi traumēti – 219.

Starptautiskā darba organizācija (SDO) šī gada kampaņu ir veltījusi ķīmiskām vielām un maisījumiem, arī par to tiks diskutēts konferencē. Ar šo bīstamību nākas saskarties praktiski katrā darba vietā, kaut vai birojā darbā – printera radītie papīra putekļi, kopējamo iekārtu pulvera daļiņas utt.

Konferencē par aktuāliem darba aizsardzības jautājumiem ES informēs LBAS darba aizsardzības eksperts Ziedonis Antapsons: „Latvijas darba aizsardzības attīstības stratēģija beidzās 2013. gadā. Labklājības ministrijai steidzami ir jāsāk strādāt kopā ar sociālajiem partneriem pie nākotnes darba aizsardzības stratēģijas 2014. – 2020. gadam. Turklāt Eiropas Komisijas (EK) Normatīvās atbilstības un izpildes programmā (REFIT) ir vairāki punkti, kas mazina darbinieku sociālās tiesības, kuras garantē Eiropas cilvēktiesību instrumenti. Līdz 2015. gadam EK plāno pārskatīt 30 ES darba aizsardzības Direktīvas. Ir ļoti liels drauds, ka tiks samazinātas darbinieku tiesības un garantijas, tādēļ ir nepieciešama aktīva arodbiedrību pozīcija. Arodbiedrības uzskata, ka darbinieku dzīve un veselība nevar būt izmērāma ar darba devēja peļņas samazinājumu un izmaksu lielumu.”

Konferencē par darba aizsardzības situāciju valstī, prognozēm un izaicinājumiem informēs VDI direktors Renārs Lūsis. Labklājības ministrijas pārstāvis stāstīs par darba aizsardzības normatīvo aktu izmaiņām šajā gadā. Savukārt Sandra Zariņa, VDI Darba aizsardzības nodaļas vadītāja, informēs par darbu ar ķīmiskām vielām un maisījumiem kā nelaimes gadījuma cēloni, ar ķīmiskajiem riskiem iepazīstinās Inese Mārtiņsone, Darba vides un veselības institūta (DVVI) pētniece. Ķīmisko risku izvērtējumu sniegs uzņēmuma „Grindeks” pārstāvis, konferences dalībnieki tiks iepazīstināti arī ar jaunumiem individuālo aizsardzības līdzekļu iespējās.

Sarmīte Villere, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Rīgas reģionālā centra vadītāja vietniece operatīvajos jautājumos, pastāstīs, kā labāk sadarboties ar NMPD, sniedzot pirmo palīdzību nelaimes gadījumos darbā.

Konferences beigās tiks pieņemts aicinājums valsts institūcijām, darba devējiem, nodarbinātajiem un uzticības personām „Par drošām un veselībai nekaitīgām darbavietām”.

Papildu informācija:

Mārtiņš Pužuls,
LBAS konsultants darba aizsardzības jautājumos
Tālr.: 67035959
E – pasts: martins@lbas.lv